Čtyři zranění při střetnutích na přejezdech

Dnes se udála v Jihočeském kraji dvě střetnutí na přejezdu, při kterých byli zraněni celkem čtyři lidé a škoda byla celkem odhadnuta na 1 510 000 Kč. Následkem těchto nehod byla na dotčených tratích přerušena doprava minimálně na 5 hodin.

První nehoda se stala v 12.13 hodin mezi zastávkou Děbolín a  stanicí Jindřichův Hradec, kde se na železničním přejezdu střetl osobní vlak (Veselí nad Lužnicí - Počátky-Žirovnice) s nákladním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací, která byla v době nehody v činnosti. Při nehodě byl zraněn a převezen do nemocnice řidič nákladního automobilu a vznikla škoda 550 000 Kč (150 nákladní auto, 300 vlak, 100 trať). Nikdo z cestujících v osobním vlaku nebyl zraněn. Provoz na trati byl přerušen do 14.35 hodin.

V 13.50 došlo ke střetnutí osobního vlaku (Týn nad Vltavou - Netolice) s traktorem u Týna nad Vltavou (směr Bohunice) na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži. Při nehodě byl zraněn strojvedoucí, jeden cestující a traktorista. Následkem nehody byl osobní vlak vykolejen. Škoda byla odhadnuta na 960 000 Kč (traktor 500, vlak 450, trať 10). Provoz na trati je doposud přerušen.

 

Fotografie z nehody

Nahoru