Dva mrtví a čtyři zranění na přejezdu v Bezděčíně na Mladoboleslavsku

Dvě mrtvé a čtyři zraněné osoby si v pondělí 2. června ve 22.50 hodin vyžádal střet osobního vlaku a kamionu na železničním přejezdu se světly bez závor v Bezděčíně. Při nehodě byl těžce zraněn řidič kamionu, nehodu nepřežili dva jeho spolujezdci a lehká zranění utrpěli strojvedoucí vlaku a dva cestující. Fotografie z této nehody

Motorový osobní vlak jedoucí z Mladé Boleslavi do Kolína po střetnutí vykolejil, předběžná škoda byla vyčíslena 4,5 milionu korun na vlaku, 1 milion korun na kamionu a dalších 150 tisíc korun bude stát oprava zabezpečovacího zařízení.

Světelná signalizace na přejezdu byla v činnosti, zavinění tedy s největší pravděpodobností nebude na straně železnice. Provoz na trati byl obnoven v 6.26 hodin.

Drážní inspekce je státní instituce, která odborně zjišťuje příčiny mimořádných událostí (nehod) a vykonává státní dozor na dráhách. Jako vyšetřovací orgán je nezávislá na všech státních institucích a jakémkoli provozovateli drah a drážní dopravy. Drážní inspekce se při své činnosti řídí zákonem č. 266/1994 Sb., o dráhách, příslušnými prováděcími vyhláškami a Směrnicí Evropského parlamentu a Rady 2004/49/ES.

V Praze dne 3. června 2008

Mgr. Zdeněk Neusar, v. r.
mluvčí Drážní inspekce

Nahoru