Dvě ranní střetnutí na přejezdu - jedna usmrcená

Dnes ráno komplikovaly dopravu na železnici dvě nehody na železničních přejezdech. První nehoda se udála již v 6.46 v Ústí nad Labem, kde se na železničním přejezdu střetl nákladní vlak ženou (1995). Nehoda se udála na železničním zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor), která byla v době nehody v činnosti. Následkem střetu utrpěla žena zranění neslučitelná se životem. Provoz na trati byl obnoven v 8.55 hodin.

Druhou ranní nehodou bylo střetnutí na železničním přejezdu v Horusicích na Táborsku. V 7.51 hodin se tam střetl nákladní vlak s osobním automobilem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor), která byla v době nehody v činnosti. Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn a škoda byla na místě nehody vyčíslena na 275 000 Kč (osobní automobil 165 000, vlak 60 000, náklad vlaku 50 000). Provoz na trati byl přerušen do 11.00 hodin.

Střetnutí na přejezdu v Horusicích


Drážní inspekce provedla v obou případech šetření přímo v místě vzniku mimořádné události a zjistila, že bude příčina pravděpodobně mimo železnici.

Drážní inspekce dlouhodobě upozorňuje na rizika spojená s pohybem v okolí železnice, která mohou přinést následky nejvážnější (smrt). V souvislosti s aktuálními událostmi na železničních přejezdech, kdy dochází k úmrtím a zraněním osob i značným škodám na majetku v rámci následků, Drážní inspekce apeluje nejen na všechny řidiče, ale i všechny uživatele pozemních komunikací, aby respektovali zákon a v době, kdy je na železničním přejezdu dávána světelným zabezpečovacím zařízením výstraha, v žádném případě nevjížděli/nevstupovali na železniční přejezd a u železničních přejezdů s výstražnými kříži se přesvědčili, že mohou bezpečně přes koleje přejet/přejít.

 

Po kliknutí na náhled se fotografie zobrazí v plném rozlišení.

Nahoru