tiskové zprávy

‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

U Mostu se srazily dva nákladní vlaky, jeden strojvedoucí zahynul

01. 10. 2005 – 

Jeden lidský život si vyžádala srážka dvou nákladních vlaků v sobotu 1. října v 0.15 hodin u zastávky Želenice nad Bílinou mezi Bílinou a Mostem. Nákladní vlak Unipetrolu Doprava, a. s., jedoucí z Kralup nad Vltavou do Mostu zezadu narazil při rychlosti 57 km/h do stojícího nákladního vlaku ČD, a. s., jedoucího z Hněvic do Sokolova.

 

Přejezd v Sádku u Žatce: Sklopené závory, 1 mrtvý a 13 zraněných

07. 09. 2005 – 

Drážní inspekce vyšetřuje nehodu, k níž došlo ve středu 7. září ve 14.06 hodin se na železničním přejezdu u stanice Sádek u Žatce. Motorový osobní vlak jedoucí z Lužné u Rakovníka do Chomutova se na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací se závorami střetl s nákladním automobilem vezoucím dříví. Při nehodě zahynul jeho řidič (1984), ve vlaku byl zraněn strojvedoucí, vlakvedoucí a 11 cestujících. Při nárazu vykolejil motorový i vlečný vůz osobního vlaku. Škoda na vlaku byla odhadnuta na půl miliónu korun, na nákladním automobilu na 400 tisíc korun, dalších 250 tisíc korun si vyžádá oprava přejezdového zabezpečovacího zařízení.

 

Drážní inspekce varuje před riziky, která hrozí minimálně na 353 železničních přejezdech

09. 08. 2005 – 

Drážní inspekce při své preventivní činnosti zjistila, že v České republice existují minimálně 353 železniční přejezdy, které představují bezpečnostní riziko pro uživatele pozemních komunikací, resp. pro provozování drážní dopravy. V těchto místech je nejbližší silniční křižovatka příliš blízko přejezdu, takže může nastat situace, kdy řidič dávající přednost vozidlům jedoucím po hlavní silnici nemůže splnit další ze svých základních povinností - neprodleně opustit se svým vozidlem železniční přejezd. Může tak způsobit závažnou dopravní nehodu (střet s vlakem).

 

Lidem přecházejícím koleje u Kladna hrozí nebezpečí

05. 08. 2005 – 

Drážní inspekce vydala v souladu se Směrnicí evropského parlamentu a rady 2004/49/ES bezpečnostní doporučení týkající se železnice nedaleko zastávky Kladno-Rozdělov na trati Praha-Chomutov. V kilometru cca 30,8 se nachází místo, kde lidé běžně přecházejí koleje, z obou stran k němu vede místní komunikace a u kolejí je umístěna tabulka s nápisem "Přechod a přejezd trati pouze na vlastní nebezpečí."

 

Drážní inspekce vydala bezpečnostní doporučení pro pražský magistrát a uložila opatření dopravnímu podniku

22. 06. 2005 – 

Drážní inspekce ve středu 22. června vydala v souladu se Směrnicí evropského parlamentu a rady 2004/49/ES bezpečnostní doporučení týkající se místa páteční nehody, kdy na pražském Barrandově zahynula pod koly tramvaje jedenáctiletá dívka.

 

Páteční nehoda na Barrandově: Drážní inspekce chystá bezpečnostní doporučení

20. 06. 2005 – 

Drážní inspekce vyšetřuje nehodu, k níž došlo v pátek 17. června ve 13.54 hodin na zastávce tramvaje Poliklinika Barrandov v Praze. Jedenáctiletá dívka vběhla přímo před přijíždějící tramvaj, která ji na místě usmrtila.

 

Mrtví a zranění po vykolejení tramvaje v Praze na Karlově náměstí

16. 03. 2005 – 

Ve středu 16. března v 6.33 hodin vykolejila v Praze na Karlově náměstí tramvaj číslo 22 jedoucí z Hostivaře na Bílou Horu. Při odbočování k zastávce Karlovo náměstí na výhybce vykolejil poslední podvozek tramvaje. Druhý vůz následně najel do čekajících cestujících na protějším ostrovním nástupišti. Dvě osoby zranění na místě podlehly, dvě byly těžce zraněny a několik osob z nehody vyvázlo s lehkým zraněním. Jde o největší neštěstí na tramvajové dráze za poslední dobu.

 

Při nehodě na přejezdu zemřela žena

12. 03. 2005 – 

Drážní inspekce vyšetřuje nehodu, k níž došlo v sobotu 12. března ve 14.06 hodin se na železničním přejezdu u zastávky v Mutěnicích. Motorový osobní vlak jedoucí z Hodonína do Zaječí se na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor), která byla podle všeho v činnosti, střetl s dodávkou. Při nehodě byl lehce zraněn řidič automobilu (1960), jeho žena (1957) při převozu do nemocnice zranění podlehla. V automobilu cestovala ještě jedna žena (1980), která byla rovněž lehce zraněna. Nikdo z desítky cestujících ve vlaku ani členové vlakového doprovodu zraněni nebyli.

 

Nákladní vlak vykolejil, škoda odhadnuta na 9 miliónů korun

10. 02. 2005 – 

Drážní inspekce šetří nehodu, k níž došlo ve čtvrtek 10. února ve 3.58 hodin v železniční stanici Zábřeh na Moravě (trať Praha-Olomouc-Ostrava). Nákladní vlak vjíždějící do stanice vykolejil a zničil část kolejiště stanice. V současné době je silně omezena jízda vlaků přes stanici, průjezdná je pouze jedna kolej.

 

Statistika nehod na přejezdech za rok 2004

14. 01. 2005 – 

Drážní inspekce zaznamenala v roce 2004 velký počet nehod na železničních přejezdech. V uplynulém roce došlo celkem ke 288 srážkám, při kterých zemřelo 57 osob a dalších 128 bylo zraněno. Až na jednu výjimku byly všechny tyto mimořádné události způsobeny výhradně účastníky silničního provozu nedovoleným vjezdem na železniční přejezd v důsledku porušení zákona č. 266/1994 Sb., o dráhách, a zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. V jednom případě nesou část viny, i když ne významnou, na nehodě zaměstnanci ČD, kteří překročili o 12 kilometrů v hodině maximální povolenou rychlost vlaku.

 

U Prostějova zahynulo 5 vojáků, zabezpečovací zařízení na přejezdu však fungovalo

09. 12. 2004 – 

Drážní inspekce vyšetřuje nehodu, k níž došlo ve čtvrtek 9. prosince ve 12.05 hodin u železniční zastávky Vrahovice nedaleko Prostějova. Rychlík jedoucí z Olomouce do Brna se na přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací (bez závor), která byla podle všeho v činnosti, střetl s vojenským automobilem Tatra.

 

Srážka vlaku a drezíny u Pacova

09. 11. 2004 – 

Dnes v 10.33 hodin se nedaleko Pacova na Pelhřimovsku srazil osobní vlak jedoucí z Pelhřimova do Tábora se služební drezínou. Při nehodě byli zraněni 3 zaměstnanci ČD na služební drezíně. Dva těžce zranění muži (56 a 58 let) byli převezeni do nemocnice v Táboře, třetí muž (31 let) je s lehkým zraněním v nemocnici v Pelhřimově. Ve vlaku cestovalo 10 lidí, z nichž byla dvouletá dívka převezena kvůli stížnostem na bolest hlavy do nemocnice v Humpolci na pozorování.

 

Dnešek na přejezdech: 1 mrtvý a 3 zranění, důvodem je opět nekázeň řidičů

19. 10. 2004 – 

Drážní inspekce od dnešního rána do 18. hodiny večer zaznamenala čtyři nehody na železničních přejezdech, při nichž zemřel člověk a další 3 osoby byly zraněny. I když šetření všech těchto nešťastných událostí nebylo dosud ukončeno, s největší pravděpodobností bude vždy vina na straně řidiče automobilů.

 
‹‹   Předchozí   4 5 6 7 8 9 10 11   Následující   ››

Nahoru