Nehoda ve Všestarech: Výpravčí spáchal sebevraždu

Drážní inspekce vyšetřuje nehodu, k níž došlo dnes odpoledne v 16.28 hodin v železniční stanici Všestary nedaleko Hradce Králové (trať Hradec Králové-Turnov). Nákladní vlak při odjezdu ze stanice vykolejil a zdemoloval část nádraží. Předběžná škoda byla vyčíslena na 1,6 milionu korun, přičemž 300 tisíc je škoda na vozech, 1,3 milionu korun pak na kolejišti stanice. Krátce po nehodě výpravčí, který sloužil ve Všestarech, spáchal sebevraždu skokem pod projíždějící nákladní automobil na nedaleké silnici.

Nehoda se obešla bez zranění. Důvodem jejího vzniku bylo přestavění výhybky pod nákladním vlakem. Ten přijížděl ve směru od Jičína a zastavil ve stanici kvůli křižování (míjení se) s protijedoucím motorovým osobním vlakem z Hradce Králové do Jičína (ten přijel na vedlejší kolej). Při rozjezdu nákladního vlaku došlo k přestavění výhybky pod předposledním vozem, proto zadní část tohoto vozu a poslední vagón jely na jinou kolej, než předchozí část soupravy. Vlak měl 22 vozů. Než si strojvedoucí všiml, že zadní část vlaku jede po nesprávné koleji a vlak zastavil, ujela souprava přibližně 120 metrů rychlostí nejvýše 14 kilometrů v hodině. Mezitím došlo k poškození dvou výhybek, částí dvou staničních kolejí a jednoho nástupiště.

Po této nehodě čtyřiapadesátiletý výpravčí opustil dopravní kancelář a spáchal sebevraždu na nedaleké silnici skokem pod projíždějící nákladní automobil.

Následky nehody se budou odstraňovat celou noc, pokud nenastanou komplikace, mohly by první ranní vlaky jet již dle jízdního řádu.

V Praze dne 25. srpna 2004

Mgr. Jan Kučera, v. r.
tiskový mluvčí Drážní inspekce

Nahoru