Před pátou hodinou ranní vykolejily tři vlaky

Dnes před pátou hodinou ranní došlo na železnici ke dvěma nehodám, při nichž vykolejily tři vlaky. Obě mimořádné události se obešly bez zranění. Škoda vyčíslena z obou nehod dosáhla výše 3 300 000 Kč.

První nehoda se udála v 4.55 hodin mezi stanicemi Lochovice a Příbram, kde se srazil osobní vlak (Beroun – Příbram) se spadlým stromem. Následkem srážky došlo k vykolejení vlaku. V době nehody ve vlaku nejeli žádní cestující a ani posádce vlaku se při nehodě nic nestalo. Celková škoda byla vyčíslena na 200 000 Kč (150 tis. vlak, 50 tis. trať). Nakolejení vlaku bude provedeno v průběhu dnešního dne pomocným nakolejovacím vlakem. Provoz na trati byl obnoven ve večerních hodinách.

Druhá mimořádná událost se udála v 4.59 ve stanici Děčín, kde se srazily dvě soupravy osobních vlaků, které posunovaly v rámci děčínského nádraží. Následkem srážky byly vykolejeny poslední vozy obou souprav. Při nehodě nebyl nikdo zraněn a vznikla škoda 3 100 000 Kč (2,5 mil. vlak, 600 tis. trať). Provoz na trati a ve stanici nebyl omezen ani přerušen. Odklizovací práce již začaly a měly by probíhat během dnešního dne.

Fotografie z vykolejení v Děčíně

Nahoru