Preventivní vlak počtvrté: v jižních Čechách a na Plzeňsku

Prvních 100 dní letošního roku na české železnici, to znamená také 47 mrtvých a 33 zraněných osob při střetech s vlaky a nehodách na železničních přejezdech . Přitom k řadě z těchto nehod vůbec nemuselo dojít. Zdaleka totiž nešlo jen o sebevraždy, kterým železnice nemůže zabránit, ale rovněž o případy, kdy ke tragickým nehodám došlo vinou nepozornosti nebo po vědomém porušení předpisů. Ve snaze těmto nehodám předcházet se Drážní inspekce opět připojila k projektu Preventivní vlak , který podniká už čtvrté osvětové turné, tentokrát na území Jihočeského a Plzeňského kraje . Drážní inspekce zde také představí svůj nový preventivní film Hazardéry železnice zabíjí .

Tímto zveme nejen žáky a studenty, ale také rodiče a všechny další zájemce na promítání krátkých filmů a spotů s bezpečnostní tematikou a na diskusi s odborníky z Drážní inspekce a ostatních partnerů projektu: Českých drah, které projekt organizačně zaštiťují, ČD Cargo, Policie ČR, BESIPu a dalších partnerů, kteří se podílejí na rozšiřující třetí části vlaku, kde budou probíhat nácviky prvních pomocí. Vlak bude všem zájemcům zdarma přístupný 20. a 21. dubna v Českých Budějovicích, 22. dubna v Písku, 23. dubna v Plzni a 24. dubna v Rokycanech, a to vždy od 8 do 16 hodin.

Více informací naleznete zde: Společná tisková zpráva partnerů Preventivního vlaku, Internetové stránky Preventivního vlaku.

V Praze dne 16. 4. 2009

Mgr. Zdeněk Neusar, v. r.
mluvčí Drážní inspekce

Nahoru