Srážka lokomotivy a vozů v Golčově Jeníkově

Dnes 15. 9. v 18.35 hodin došlo v železniční stanici Golčův Jeníkov (okres Havlíčkův Brod, trať Kolín-Havlíčkův Brod) k boční srážce ujetých vozů s lokomotivou - vozy byly odstavovány na koleji, lokomotiva byla odpojena a odjížděla; 3 drážní vozidla se dala do pohybu a narazila právě do této lokomotivy. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, zřejmě došlo k úniku nafty. Škoda byla odhadnuta na 40 tisíc korun. Provoz ve stanici Golčův Jeníkov byl obnoven dne 16. 9. 2015 v 0.20 hodin.

Srážka vozů s lokomotivou Srážka vozů s lokomotivou Srážka vozů s lokomotivou Srážka vozů s lokomotivou

Po kliknutí na náhled se zobrazí fotografie v plném rozlišení

Jedná se o třetí nehodu ve stanici Golčův Jeníkov a jejím okolí za uplynulý týden - dne 9. 9. 2015 v 9.25 hodin ujel od Vlkanče jeden vůz (podvalníky) naložený kolejovými poli a dojel až do Golčova Jeníkova. Vůz s nákladem jel nekontrolovaně téměř osm kilometrů. Při mimořádné události byl jeden dělník usmrcen a jeden vážně zraněn. V Golčově Jeníkově vůz zastavil až v důsledku nárazu do dalších odstavených vozů. Při jízdě musel vůz projet několik železničních přejezd i zastávku Golčův Jeníkov město.

Dne 14. 9. 2015 v 8.25 hodin mezi Vlkančí a Golčovým Jeníkovem došlo k vykolejení kolejových párů převážejících kolejová pole. Škoda byla odhadnuta na 20 000 Kč, nicméně sesuté koleje zablokovaly trať mezi Golčovým Jeníkovem a Vlkančí do 21.55 hodin.

Nahoru