U Strážnice se střetl osobní vlak s traktorem - 1 usmrcený

Dnes 13. 9. 2016 se v 13.15 hodin mezi Strážnicí a Vnorovy na Hodonínsku střetl osobní vlak jedoucí z Vrbovce do Hodonína s traktorem. Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. V době nehody cestovalo ve vlaku přibližně 20 cestujících. Dle informací z místa nehody byl při nehodě usmrcen řidič traktoru a bylo zraněno 7 cestujících za strojvedoucí. V důsledku střetnutí celý vlak vykolejil. Po střetnutí došlo k požáru jednoho vozu. Celkově byla škoda odhadnuta na 12,9 miliónů korun, přičemž škoda na vlaku byla odhadnuta na 10 miliónů, na traktoru 1 milion a 1,9 miliónů korun byla škoda odhadnuta na zabezpečovacím zařízení přejezdu a na trati. Z důvodu poškození zabezpečovacího zařízení nebyla možnost na místě nehod ověřit činnost přejezdu v době nehody. Záznam ze zabezpečovacího zařízení byl zajištěn a bude podroben další analýze. Přerušení provozu dosud trvá.

Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu

Při odstraňování následků nehody, respektive při odtahování vykolejeného vlaku, došlo v 1.47 hodin k vykolejení vyprošťovacího jeřábu. Příčiny události jsou v šetření. Událost se obešla bez zranění a škody byly prozatím vyčísleny na 30 000 Kč.

Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu Střetnutí na přejezdu

Po kliknutí na náhled se zobrazí fotografie v plném rozlišení

Počet mrtvých na přejezdech se letos zdvojnásobil,

usmrcených je již více než za celý rok 2015

Dvě střetnutí na železničních přejezdech během dnešního dne, jeden usmrcený a 8 zraněných. Dle statistik střetnutí na železničních přejezdech bylo v letošním roce usmrceno již 34 osob a dalších 49 bylo zraněno, přičemž z pohledu dlouhodobých statistik se jedná o pětileté maximum v počtu usmrcených. V porovnání se stejným obdobím roku 2015 zemřelo v letošním roce na železničním přejezdu dvakrát tolik osob (2015 – 17, 2016 – 34) a celkový počet usmrcených již převýšil celková čísla usmrcených na přejezdech za celý rok 2015.

Střetnutí na přejezdu

Nahoru