EN Česky

Dnes v 6.20 hodin ráno se u Vyškova střetl rychlík jedoucí z Olomouce do Brna s nákladním vozem, který ujel z tamní železniční stanice. Při srážce utrpěl jeden cestující tržnou ránu v obličeji a byl převezen do nemocnice pro podezření na otřes mozku. Železniční doprava na velmi frekventované jednokolejné trati Brno-Přerov je zatím přerušena. Škoda v tuto chvíli není ještě vyčíslena.

Vzhledem k závažnosti této mimořádné události převzala šetření příčin vzniku Drážní inspekce, na místě střetu má dva vrchní inspektory. Nehody, kdy dojde k ujetí nákladního vozu na širou trať, totiž představují vážné ohrožení bezpečnosti železničního provozu. V minulosti se odehrály případy, kdy nákladní vagóny rozdrtily motorový vůz, v němž většina cestujících zahynula (Krouna na Chrudimsku, 24. června 1995, 19 mrtvých).

V uplynulých měsících Drážní inspekce zaznamenala jednu nehodu, kdy došlo k ujetí nákladního vozu na širou trať. V Nejdku na Karlovarsku 6. října signalista pohotově přehodil výhybku a poslal tak vůz, jenž ujel ze sousedního nádraží, na slepou kolej. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn.

V Praze dne 9. prosince 2003

Mgr. Jan Kučera, v. r.
tiskový mluvčí Drážní inspekce

 

 

'